دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

رادین‌ صنعت

مزایای دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک رادین

۶ آبان ۱۳۹۷
۱) کشت هر کیلو علوفه تازه ۱۴۳۵ لیتر و هر کیلو علوفه‌ی خشک به‌طور متوسط ۶۲۰۰ لیتر آب نیاز دارد درحالی‌که کشت هیدروپونیک با ۹۷ درصد صرفه‌جویی در مصرف آب، بسیار مقرون به‌صرفه است.
۲) بخش‌عمده‌ی خوراک‌دام‌های سبک کشور را علف‌های‌مرتعی تشکیل می‌دهد که‌ چرای‌دام خود باعث بیابان‌زایی و ازبین‌رفتن ذخایرژنتیک‌گیاهی کشور شده و علاوه‌براین بخش‌عمده‌ی انرژی به‌دست‌آمده از تغذیه در چراگاه، با طی‌مسافت چراگاه تا دامداری هدر می‌رود.
۳) بخش زیادی از مواد غذایی، مانند پروتئین، در ریشه قرار دارند که در این روش ریشه نیز مصرف شده و هدر نمی‌رود و تأثیر بسیار مطلوبی بر کیفیت گوشت و شیردام دارد.
۴) صرفه‌جویی در زمان؛ با این روش از هر دستگاه با اشغال تنها ۱۸ مترمربع، می توان در روز ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلو علوفه برداشت‌کرد که برای تولید این مقدار علوفه به شیوه‌ی‌سنتی چندماه زمان نیاز می‌باشد.
۵) نیاز به سیلوکردن برای زمستان ندارد و به صورت تازه در تمامی فصول مصرف می‌شود به‌علاوه آب مصرف شده با خشک کردن و سیلوکردن هدر نمی‌رود.
۶) از کود و سموم شیمیایی در کشت آن‌ها استفاده نمی‌شود و کاملا ارگانیک است و ترکیدگی روده بر اثر تجمع نیترات در علوفه برای دام ایجاد نمی‌کند و باعث مقاومت سیستم ایمنی بدن دام در برابر سایر بیماری‌ها می‌شود.
۷) جو هیدروپونیک با داشتن ۱۷ – ۲۵ % پروتئین می‌تواند ۷۰ % جیره را شامل‌شود و ازآنجاکه قیمت کنسانتره و سویا بالاست، با جایگزینی بخشی از کنسانتره با علوفه هیدروپونیک هزینه‌ها کاهش یافته و سود دامدار را سبب می‌شود.
نویسنده: